Telefon: 146 005 003
33-150 Wola Rzędzińska 320 E

Klimatyzacje

Klimatyzator to podstawowe urządzenie zapewniające dostawę powietrza o określonej temperaturze. Możliwe jest zarówno chłodzenie, jak
i nagrzewanie powietrza wewnętrznego. Zależnie od oczekiwań, wymagań oraz zasobów finansowych, można dobrać klimatyzator według swoich potrzeb. 

Klimatyzator typowo chłodzący pełni swoją funkcję jedynie w okresach wysokich temperatur, latem, utrzymując w pomieszczeniu wymaganą niską temperaturę.

Z kolei klimatyzator chłodząco-grzewczy może być wykorzystywany przez cały rok, z okresem grzewczym włącznie.

Klimatyzatory mają zdecydowanie bardzo funkcjonalne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, domach, biurach.
Ich użytkowanie jest proste i bardzo wygodne. Główne funkcje klimatyzacji to:

  • chłodzenie,
  • ogrzewanie
  • filtracja powietrza,
  • osuszanie,
  • wentylacja.

 

Rodzaje klimatyzacji:

1. SPLIT składają się z dwóch jednostek – zewnętrznej, montowanej na elewacji budynku oraz wewnętrznej, którą ścianie montuje się w klimatyzowanym pomieszczeniu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wszystkie głośno pracujące podzespoły znajdują się w jednostce zewnętrznej. Jednostki wewnętrzne mieszczą zaś jedynie ciche urządzenia, co znacznie poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu.

 

 

 

2. MULTI SPLIT to urządzenia o mocy od 5 kW do 10 kW.  Do jednego agregatu zewnętrznego możemy podłączyć do pięciu jednostek wewnętrznych (naściennych, kanałowych, podłogowych itp.), w różnej konfiguracji, o różnorodnej stylizacji i wielkości w różnych pomieszczeniach dla uzyskania odpowiedniego komfortu cieplnego. Każda jednostka wewnętrzna posiada oddzielną instalacje freonową do agregatu zewnętrznego. Wysoka kultura pracy zespołów gwarantuje optymalną temperaturę w pomieszczeniach i niską emisję hałasu stwarzając idealne warunki do przebywania, odpoczynku czy pracy.

 

 

 

Rodzaje jednostek wewnętrznych:

Korzystając z pomocy COGITO ENERGY zyskują Państwo kompleksową obsługę całego procesu związanego z doratztwem oraz realizacją umieszczenia klimatyzacji przez Państwa wybranym pomieszczeniu. Zapewniamy o terminowym, starannym i profesjonalnym działaniu.