Telefon: 146 005 003
33-150 Wola Rzędzińska 320 E
17 maja 2020

Nowe zasady dofinansowania inwestycji w ramach programu „Czyste Powietrze”

Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

30 marca 2020

Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych - Mój Prąd nabór II

13 stycznia 2020 roku ruszył kolejny nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych.

01 grudnia 2019

Czy możliwy jest dom bez rachunków?

W dzisiejszych czasach, dobie największego rozwoju technologicznego, rodzi się pytanie czy dzięki połączeniu odnawialnych źródeł energii można doprowadzić budynek do samowystarczalności energetycznej i być niezależnym od systemu elektroenergetycznego?

24 listopada 2019

Koniec z 23% podatkiem VAT dla fotowoltaiki! Jednolity VAT 8% dla instalacji fotowoltaicznych

Weszły przepisy o jednolitej 8-procentowej stawce VAT na panele fotowoltaiczne związane z budynkami mieszkalnymi - za dostawę, modernizację, konserwację lub przebudowę mikroinstalacji można zapłacić kilka tysięcy mniej!

24 października 2019

Nowy sposób składania wniosków w programie Mój Prąd

Wniosek o dotację z programu Mój Prąd można już złożyć elektronicznie. To ma znacznie przyspieszyć obsługę programu, w którym można dostać do 5 tys. zł dotacji na panele PV.

06 października 2019

10 wstępnych warunków wykonania efektywnej instalacji PV

Optymalna pod względem opłacalności inwestycja w instalację fotowoltaiczną w budynku jednorodzinnym to nie tylko właściwe rozwiązanie kwestii technicznych oraz prawidłowe dobranie mocy instalacji.

29 września 2019

Znaczenie wentylacji w domu jednorodzinnym

Domy dobrze zabezpieczone przed stratami ciepła muszą być dobrze zaizolowane. W takich budynkach ważne jest zapewnienie sprawnego systemu wymiany powietrza.

15 września 2019

Program Agroenergia. Startują dotacje na OZE dla rolników

Rolnicy mogą składać wnioski o dotacje i pożyczki na inwestycje w odnawialne źródła energii w nowym programie NFOŚiGW pt. Agroenergia.

08 września 2019

Dotacje do paneli fotowoltaicznych z programu Mój Prąd zwolnione z podatku

Ministerstwo Finansów uznało, że dotacje z programu Mój Prąd są zwolnione z podatku na takiej samej zasadzie, jak dotacje z programu Czyste Powietrze.